Ege, Akdeniz ve Girit Mutfağı: Sakız Alsancak

Alsancak pasaport iskelesinin karşısında, deniz ve tarihin buluştuğu bir noktada, güler yüzlü hizmeti, sıcacık ortamı ve lezzetli yemekleri ile mekan önerileri listemize giriyor “Sakız Alsancak”

Lonely Planet turist rehberi kitabında mekan tanıtıldıktan sonra, yabancı misafirlerinde ilgisini çekmiş olan Sakız Alsancak, dünya mutfaklarının en eşsiz ve sağlıklı lezzetlerini bizlere sunuyor. Ayrıca, cuma ve cumartesi günleri, canlı müzik eşliğinde ege, akdeniz ve girit mutfağının tadına bakabilirsiniz.

Sakız Alsancak nerede

Adres: Akdeniz, Atatürk Cd. 158/A, 35210 Konak/İzmir

Telefon: (0232) 464 11 03

Sakız Alsancak önerilerim ve mekan tanıtım

Lezzetlere göre fiyatlar oldukça makul. Sıcak ortamı, başarılı servisi, canlı müziği ve gün batımı manzarası ile Sakız Alsancak oldukça başarılı bir mekan. Şevketi bostanlı levrek, balık kokoreç ve karides mantı en çok hoşuma giden lezzetler arasında. Bunlar dışında mezelerden, rum ezmesi, biberli patlıcan ezme ve ege otlarını mutlaka denemelisiniz. Kapanışı da mutlaka, çikolatalı helva böreği ile yapmalısınız.

Karidesli Levrek Sarma
Kalamar Izgara

Sosyal Medyada Paylaş

Güneş Çelebi

Güneş Çelebi

İzmir aşığı, gezmeyi tozmayı çok seven, "paylaşmak güzeldir" temasını özümsemiş, hayatını dolu dolu yaşamaya çalışırken ileriye dönük planlar da yapmadan duramayan kişi...

Tüm mesajları bul Güneş Çelebi →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir