“Eskici, Kahveci, Gazozcu” Münire

İstanbul’daki yaşamını geride bırakıp, bir anda verdiği kararla İzmir’e yerleşen Özgür Çankaya’nın babaannesinin adını verdiği “Eskici, Kahveci, Gazozcu” mottosuyla açmış olduğu mekan Münire, Alsancak Kıbrıs Şehitleri caddesinde bulunuyor. Buram buram 70’ler 90’lar kokan ambiyansı ile bir birinden lezzetli çeşit çeşit gazozları, farklı lezzetlerde türk kahveleri ve cızırtılı sesiyle çalan ruhumuzu dinlendiren taş plak.

Münire nerede

Adres: Alsancak, 1484. Sk. nu:4, 35220 Konak/İzmir

Telefon: 0535 259 68 46

Münire önerilerim ve mekan tanıtım

Toplam 20 metrekare büyüklüğünde, 3-4 masası bulunan Münire, “Eskici, Kahveci, Gazozcu” mottosuyla birbirinden lezzetli 25 çeşit gazozu ve çeşitli tatlarda türk kahvesi ile sıcak bir ortam. Denizli’den Zafer, Adana’dan Ferah Bade, Ordu’dan Ufuk, Safranbolu’dan Bağlar, Sakarya’dan Neşe, Akhisar’dan Dört Mevsim, Niğde’den Niğde, Bursa’dan Uludağ, Mersin’den Ankara, Fruko, Sprite ve Gazoz markalarıyla birlikte tam 25 çeşit gazoz bulunuyor Münire’de. Ayrıca, guguklu saatten, daktiloya, gaz lambasına kadar akla hayale gelmeyecek eski antika şeyler bulunuyor bu dükkanda.

İçecek olarak eskilerden, Huzur gazozu tercih ettik. Yanında da Güneş su ve leblebi unutulmazlardan. Dediğimiz gibi 25 çeşit gazoz var. Hepsi de birbirinden lezzetli gazozlar. Damla sakızlı ve çilekli kahvesi de mutlaka denenmeli. Eskilerin özlediğimiz tatlarını ve eski eşyaların o nostaljik havasını sevenler için tavsiye edeceğim güzel bir mekan.

Sosyal Medyada Paylaş

Güneş Çelebi

Güneş Çelebi

İzmir aşığı, gezmeyi tozmayı çok seven, "paylaşmak güzeldir" temasını özümsemiş, hayatını dolu dolu yaşamaya çalışırken ileriye dönük planlar da yapmadan duramayan kişi...

Tüm mesajları bul Güneş Çelebi →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir