Ev Tadında Bir Restoran: KOLBURANO’S

2015 yazı sonu, Çeşme/Reisdere ‘nin köy içinde Rumlardan kalma 200 yıllık taş binaya “local” bir pizzacı kuruldu. Emre ve Damla Kolburan çifti, ev tadında bu restorana Kolburano’s adını verdiler. Odun fırınında kendi elleriyle yaptıkları İtalya’nın geleneksel köy pizzalarını yöresel tatlarla birleştirerek, kendi elleriyle servise sunuyorlar.

Kolburano’s nerede

Adres: Reisdere, 6019. Sk. No:3, 35900 Çeşme/İzmir

Telefon: 0533 317 82 05

Kolburano’s önerilerim ve mekan tanıtım

Kolburano’s yer olarak Reisdere’nin bir köyünde eski Rum taş binadan yapma bir yer. Oldukça hoş bir görüntüsü olan bu yerde, sade şarap menüsü ile hoş müzik eşliğinde lezzetli pizzaları deneyimleyebilirsiniz.

Emre ve Damla Kolburan çifti dışında bu yerde başka hizmet veren ya da servis yapan kişiler, beyaz gömlekli garsonlar yok. Tamamen ev ortamını o rahatlığı bulabiliyorsunuz. Taş yapıya girdiğinizde kuzine ve sıcak bir ortam karşılıyor sizi. Dilerseniz arka tarafta bahçesi var. Kolburano’s her bölümü oldukça güzel.

Kokoreçli Pizza’sını mutlaka deneyin. Kokoreç, domates sos, mozarella ve bol kimyon. Asım usta’nın kokoreçlerinden yapılıyormuş. Baharatlı patates ve domuz frankfurter sosis, odun fırınında pişiyor, yanında mükemmel şarapları ile peynir tabağı ya da soğuk et tabağı. Nefis.

Burada zamanın nasıl geçtiğini anlamadan Emre ve Damla ‘nın lezzetli yemeklerinden tatmanızı şiddetle öneriyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş

Güneş Çelebi

Güneş Çelebi

İzmir aşığı, gezmeyi tozmayı çok seven, "paylaşmak güzeldir" temasını özümsemiş, hayatını dolu dolu yaşamaya çalışırken ileriye dönük planlar da yapmadan duramayan kişi...

Tüm mesajları bul Güneş Çelebi →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir