Futbolcuların Vazgeçilmez Mekanı: Gerdan Gurme

İzmir’de Bornova ve Alaçatı’da bulunan, klasik tavuk yemeklerinin aksine farklı bir lezzet oluşturmak için harekete geçen Ali Gerdan, Gerdan Gurme’yi kurarak, limonlu tavuk yemeğini hizmete sundu. Küçük bir işletmeden yola çıkarak tavuğa kattığı lezzetler ile, geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. Sadece tavuğu ile değil mezeleri ile de meşhur.

Kurucusu Ali Gerdan, “Arda Turan, Burak Yılmaz, Demba Ba, Selçuk İnan, Tolga Zengin mutlaka gelirler” “En çok tavuk kanadı yeme rekoru Demba Ba’da” diyor.

Gerdan Gurme nerede ?

Bornova adres: Kazımdirik, Mustafa Kemal Cd. No:86, 35100 Bornova/İzmir

Telefon Bornova: 0232 342 32 42

Alaçatı adres: Alaçatı, clubbaba köyiçi, 3010. Sk. 8/4C, 35930 Çeşme/İzmir

Telefon Alaçatı: 0535 212 84 42

Gerdan Gurme önerilerim ve mekan tanıtım

Ben Bornovadaki mekanına gittim. İlk gittiğimde, limonlu tavuğu duyunca çok şaşırmıştım. Tabii denemeden olmaz ! Denedikten sonra, gerçekten lezzetli olduğunu gördüm. Tavuğa farklı bir lezzet katarak adını duyurmuş bir yer, Gerdan Gurme. Bunda Ali Bey’in emekleri oldukça büyük tabiki.

Tavuk kanatlarının üzerine limon sıkarak enfes lezzetleri tatmanızı öneririm. Yanında da taze mezeleri es geçmeyin derim. Ahtapot salatası, karides salatası, çiğ köfte, kuru patlıcan dolması, zeytinyağlı şevketibostan ve dahası. Üzerine de bir höşmerim iyi gider. Afiyet olsun.

Sosyal Medyada Paylaş

Güneş Çelebi

Güneş Çelebi

İzmir aşığı, gezmeyi tozmayı çok seven, "paylaşmak güzeldir" temasını özümsemiş, hayatını dolu dolu yaşamaya çalışırken ileriye dönük planlar da yapmadan duramayan kişi...

Tüm mesajları bul Güneş Çelebi →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir