İzmir’de Uygun Fiyata 8 Adet Yeme İçme Önerisi

1- Güne sıcacık bir boyozla başla

Boyoz, lezzetli ve ucuz bir yerel kahvaltı arayanların mutlaka denemesi gereken lezzetlerden biri. İzmir’de yapılacak en güzel kahvaltı yumurta, sıcacık bir boyoz ve çay ile yapılır. Bu lezzetleri çok uygun fiyata tadabilirsiniz. Alsancak’ta deniz kenarı böyle lezzetler ile güne başlamanızı tavsiye ederiz.

2- Şevki’de Kumru keyfi

İzmir’in efsane lezzetlerinden biri olan Kumruyu, ister seyyar satıcılarda soğuk şekilde, peynir, domates ve biberli olarak yiyebilir, isterseniz de susamlı kumru ekmeğinde sıcacık eritilmiş kaşar ile birlikte, sucuk salam isteğe göre diğer malzemeler ile de yapılan Kumrucu Şevki’de yanında da bol köpüklü ayran ile çok uygun fiyata karnınızı doyurabilirsiniz.

3- Kemeraltı Midyeciler Sokağı

Canınız midye çekiyorsa, temiz ve ucuz yer arıyorsanız, Kemeraltı Midyeciler Sokağı’na uğramalısınız. Çok uygun fiyata kocaman tabak dolusu midye yemek isterseniz burası tam size göre.

4- Lokma kuyruğuna gir

Lokma, bazı yerlerde paralı olmaya başladığını duyduk. Biz İzmirliler için lokma tamamen hayrına yapılan ve ücretsiz olan bir lezzettir. İzmir’in sokaklarında gezerken kocaman bir yağ kazanının yanında upuzun bir kuyruk görürsen şaşırmayın. Bu Lokma kuyruğudur. Ölen birinin ardından ya da hayrına dökülen lokma tatlısıyla bir öğününü bedavaya getirebilirsiniz.

5- Şirince’de şarap keyfi

Türkiye’nin en güzel üzüm bağlarının bulunduğu Şirince’de, bir kadeh mutlaka kaldırmalısınız. Özellikle, Kıvırcık Şarap Evi’nde sıcak şarap denemenizi tavsiye ediyoruz. Uygun fiyata şarap tadabilirsiniz.

6- Kilizman’da rakı balık keyfi

İzmir’de taze balık, rakı, deniz üçlemesini bir arada yaşayacağınız bir sahil şeridi. Mutlaka gün batımı bir keyif yapın deriz.

7- Kemeraltında atom parçala

Küçük bardağı 1 liraya satılan bu lezzetin tadına doymak imkansız. Çeşit çeşit egzotik meyvelerden yapılan ve lezzetli bir içecek türü olan Atom, taze meyve suyu olarak da diyebileceğimiz bir tat aslında.

8- Meşhur Hisarönü Söğüş

Porsiyonları oldukça iyi olan, gece gündüz yenilmesinde hiçbir sakınca olmayan söğüş. Çok uygun fiyata, damak tadınıza uygun bir yiyecek olduğunu iddia ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş

Güneş Çelebi

Güneş Çelebi

İzmir aşığı, gezmeyi tozmayı çok seven, "paylaşmak güzeldir" temasını özümsemiş, hayatını dolu dolu yaşamaya çalışırken ileriye dönük planlar da yapmadan duramayan kişi...

Tüm mesajları bul Güneş Çelebi →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir