Meşhur İzmir Kumrusu Tarifi

Kuşun gövdesine benzeyen ekmeğinden dolayı adını kumru olarak alan bu yemek, hem soğuk hemde ısıtılmış bir şekilde yenilebilmektedir. İzmirlilerin çok sevdiği Kumru nasıl hazırlanır? Şimdi hep beraber inceleyelim.

Malzemeler

Kumru hazırlayabilmeniz için sandviç ekmeği, uzun sosis, sucuk, salam, kaşar peyniri, domates ve tereyağı gereklidir.

Hazırlanışı

Kumru hazırlamak çok zor değildir. Hazırlanışını dikkatle okursanız kolay bir şekilde kumru hazırlayabilirsiniz. Öncelikle tavayı tereyağı ile yağlayın. Sonrasında sandviç ekmeklerini burada gevrek bir hal alana kadar kızartın. Sucuk ve salamları ince ince doğrayıp sosisi uzun ince bir şekilde doğrayın. Kaşar peynirini dörtgen, domatesleri ise ince bir şekilde dilimleyin. Sosisleri de kızarttıktan sonra bir kenara alın. Sucuk ve salamları da arkalı önlü hızlı bir şekilde kızartın.

Bu adımları uyguladıktan sonra sandviç ekmeğinin en altına sosisleri, sonrasında sucuk ve salamları yerleştirin. Üstüne de domatesleri koyun. Kaşar peynirinin bir yüzünü de tavada kızarttıktan sonra sandviçin en üst kısmına kızarmış tarafı üste bakacak şekilde yerleştirin. Sonrasında sıcak sıcak servis edin.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir